Information

Kalorier i Game Meat

Kalorier i Game Meat



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kalorier i Game Meat

Hvis der er mere end en serveringsmåling tilgængelig, skal du klikke på serveringen for at vælge andre portioner.

Spilkødkalorier og makronæringsstoffer

Betjener
Klik for at se andre enheder
KalorierCarb
(G)
Protein
(G)
Total fed
(G)
Lør Fed
(G)
Vildtkød, antilope, kogt, ristet5100100.19.13.3
Vildtkød, antilope, rå3206.30.60.2
Vildkød, bjørn, kogt, småkogt717089.837.19.8
Vildtkød, bjørn, rått4605.72.40
Vildkød, bæver, kogt, ristet6640109.121.86.5
Vildtkød, bever, rå4106.81.40
Vildkød, oksekød, sammensat af udskæringer, kogt, ristet6390104.221.59.1
Vildtkød, oksekød, sammensat af udskæringer, rå4106.61.40.6
Vildtkød, bison, chuck, skulderklods, kun udskilt magert, 3-5 lb stegt, kogt, brød14930261.34217.9
Vildkød, bison, chuck, skulderklods, kun at skille mager, 3-5 lb stege, rå1 stege14720261.33916.6
Vildkød, bison, formalet, kogt, pan-broiled208020.713.25.6
Vildkød, bison, ribeye, kun at skille magert, 1 bøf, kogt, kogt316052.610.14.3
Vildkød, bison, ribeye, kun separerbar mager, trimmet til 0 fedt, rå3306.30.70.3
Vildkød, bison, kun udskillelig mager, kogt, ristet486096.78.23.1
Vildkød, bison, kun udskillelig mager, rå3106.10.50.2
Vildtkød, bison, skulderklods, kun udskillelig mager, trimmet til 0 fedt, rå31060.60.2
Vildtkød, bison, øverste runde, kun adskilt magert, 1 bøf, kogt, kogt314054.48.93.5
Vildkød, bison, øverste runde, kun adskilt magert, 1 bøf, rå1 bøf5970114.111.95.1
Vildkød, bison, øverste mørbrad, kun separeret magert, trimmet til 0 fedt, rå3206.10.70.3
Vildkød, vildsvin, vildt, kogt, ristet544096.214.94.4
Vildtkød, vildsvin, vildt, rått3506.10.90.3
Vildkød, bøffel, vand, kogt, ristet445091.26.12
Vildtkød, bøffel, vand, råt2805.80.40.1
Vildkød, karibu, kogt, ristet5680101.2155.8
Vildtkød, karibu, råt3606.410.4
Vildkød, hjort, kogt, ristet5370102.710.84.3
Vildtkød, hjorte, malet, kogt, pan-kogt173024.57.63.7
Vildtkød, hjorte, jorden, rå100 gram157021.87.13.4
Vildkød, hjort, lænde, kun separerbart magert, 1 bøf, kogt, kogt82016.41.30.5
Vildtkød, hjorte, rå3406.50.70.3
Vildkød, hjort, skulderklods, kun at skille magert, 3-5 lb stege, kogt, brød5600106.311.65.7
Vildtkød, hjort, indrefilet, kun skilt magert, 0,5-1 lb stegt, kogt, kogt301060.44.72.3
Vildtkød, hjorte, øverste runde, kun at skille magert, 1 bøf, kogt, kogt155032.121
Vildkød, elg, kogt, ristet4960102.66.52.4
Vildkød, elg, malet, kogt, pan-kogt184025.48.33.8
Vildtkød, elg, jorden, rå100 gram172021.88.83.5
Vildtkød, elg, lænde, kun udskilt magert, kogt, kogt190035.24.41.7
Vildtkød, elg, rått3106.50.40.2
Vildtkød, elg, rund, kun at skille mager, kogt, kogt274054.34.61.8
Vildtkød, elg, indrefilet, kun udskilt magert, kogt, stegt150028.43.21.2
Vildkød, ged, kogt, ristet486092.110.33.2
Vildkød, hest, kogt, ristet595095.720.66.5
Vildkød, hest, rå3806.11.30.4
Vildtkød, elg, kogt, ristet456099.53.31
Vildtkød, elg, rått2906.30.20.1
Vildkød, muskrat, kogt, ristet732094.236.70
Vildtkød, muskrat, rått4605.92.30
Vildkød, opossum, kogt, ristet8820120.540.74.8
Vildkød, kanin, tam, sammensat af udskæringer, kogt, ristet61709125.27.5
Vildkød, kanin, tam, sammensat af udskæringer, kogt, stuet616090.825.17.5
Vildkød, kanin, tam, sammensat af udskæringer, rå3905.71.60.5
Vildkød, kanin, vild, kogt, stuet517098.710.53.1
Vildkød, kanin, vild, rå3206.20.70.2
Vildkød, vaskebjørn, kogt, ristet10170116.557.916.2
Vildkød, egern, kogt, ristet541096.314.72.7
Vildkød, egern, rå34060.90.1


Se videoen: What I Actually Eat In A Day. Doctor Mike (August 2022).