Information

Kalorier i nødder

Kalorier i nødder



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kalorier i nødder

Hvis der er mere end en serveringsmåling tilgængelig, skal du klikke på serveringen for at vælge andre portioner.

Nødder kalorier og makronæringsstoffer

Betjener
Klik for at se andre enheder
KalorierCarb
(G)
Protein
(G)
Total fed
(G)
Lør Fed
(G)
Nødder, agernmel, fuldt fedt1 oz14215.52.18.61.1
Nødder, agern, tørret1 oz14415.22.38.91.2
Nødder, agern, rå1 oz11011.61.76.80.9
Nødder, mandelsmør, almindelig, tilsat salt158353.137.7147.814
Nødder, mandelsmør, almindelig, uden salt tilsat158353.137.7147.814
Nødder, mandelpasta1040108.520.4636
Nødder, mandler54918.820.248.13.7
Nødder, mandler, blancherede84228.931.873.45.6
Nødder, mandler, tørristet, tilsat salt82426.630.572.95.6
Nødder, mandler, tørristet uden salt tilsat82426.630.572.95.6
Nødder, mandler, honning stegt, ublandet85540.226.271.96.8
Nødder, mandler, olie stegt, tilsat salt95327.833.386.66.6
Nødder, mandler, olie stegt uden salt tilsat95327.833.386.66.6
Nødder, bøgnødder, tørret1 oz1639.51.814.21.6
Nødder, Brasiliennødder, tørret, ublaneret91817.2209321.2
Nødder, smørnødder, tørret73414.529.968.41.6
Nødder, cashewesmør, almindelig, tilsat salt944.42.87.91.6
Nødder, cashewesmør, almindelig, uden salt tilsat944.42.87.91.6
Nødder, cashewnødder nødder, tørristet, tilsat salt78644.82163.512.5
Nødder, cashewnødder nødder, tørristet, uden tilsat salt78644.82163.512.5
Nødder, cashewnødder nødder, olie stegt, tilsat salt75038.921.761.710.9
Nødder, cashewnødder nødder, olie stegt uden salt tilsat74938.621.761.710.9
Nødder, cashewnødder nødder, rå1 oz1578.65.212.42.2
Nødder, brystnødder, kinesisk, kogt og dampet1 oz439.50.80.20
Nødder, brystnødder, kinesisk, tørret1 oz10322.61.90.50.1
Nødder, brystnødder, kinesisk, rå1 oz6413.91.20.30
Nødder, brystnødder, kinesisk, ristet1 oz6814.81.30.30
Nødder, brystnødder, europæisk, kogt og dampet1 oz377.90.60.40.1
Nødder, brystnødder, europæisk, tørret, skrællet1 oz10522.21.41.10.2
Nødder, brystnødder, europæisk, tørret, ikke-skrællet1 oz10621.91.81.30.2
Nødder, brystnødder, europæisk, rå, skrællet1 oz5612.50.50.40.1
Nødder, brystnødder, europæisk, rå, ikke-skalet309663.53.30.6
Nødder, brystnødder, europæisk, ristet35075.74.53.10.6
Nødder, brystnødder, japansk, kogt og dampet1 oz163.60.20.10
Nødder, brystnødder, japansk, tørret558126.28.11.90.3
Nødder, brystnødder, japansk, rå1 oz449.90.60.20
Nødder, brystnødder, japansk, ristet1 oz5712.80.80.20
Nødder, kokosnød fløde, dåse (væske udtrykt fra revet kød)56824.7852.546.5
Nødder, kokosnød fløde, rå (væske udtrykt fra revet kød)792168.783.273.8
Nødder, kokosnødskød, tørret (tørret), cremet1 oz1946.11.519.617.4
Nødder, kokosnødskød, tørret (tørret), ikke sødet1 oz1876.7218.316.2
Nødder, kokosnødskød, tørret (tørret), sødet, flaget, dåse34131.52.624.421.6
Nødder, kokosnødskød, tørret (tørret), sødet, flaget, pakket35135.22.423.821.1
Nødder, kokosnødskød, tørret (tørret), sødet, strimlet46644.32.73329.3
Nødder, kokosnødskød, tørret (tørret), ristet1 oz16812.61.513.311.8
Nødder, kokosnød kød, rå28312.22.726.823.8
Nødder, kokosmelk, dåse (væske udtrykt fra revet kød og vand)4456.44.648.242.7
Nødder, kokosmelk, frosset (væske udtrykt fra revet kød og vand)48513.43.949.944.3
Nødder, kokosmelk, rå (væske udtrykt fra revet kød og vand)55213.35.557.250.7
Nødder, kokosnødevand (væske fra koko)nødder)468.91.70.50.4
Nødder, formuleret, hvedebaseret, alle smag undtagen macadamia, uden salt1 oz1835.93.717.72.7
Nødder, formuleret, hvedebaseret, aromatiseret, macadamia aromatiseret, uden salt1 oz1757.93.2162.4
Nødder, formuleret, hvedebaseret, uslavet, tilsat salt1 oz1766.73.916.42.5
Nødder, ginkgo nødder, dåse17234.33.52.50.5
Nødder, ginkgo nødder, tørret1 oz9920.52.90.60.1
Nødder, ginkgo nødder, rå1 oz5210.71.20.50.1
Nødder, hasselnødder eller filberts72219.217.269.95.1
Nødder, hasselnødder eller filberts, blancheret1 oz1784.83.917.31.3
Nødder, hasselnødder eller filberts, tørristet uden salt tilsat1 oz18354.317.71.3
Nødder, hickorynødder, tørret78821.915.377.28.4
Nødder, macadamia nødder, tørristet, tilsat salt95917.210.4101.916
Nødder, macadamia nødder, tørristet, uden tilsat salt96217.910.4101.916
Nødder, macadamia nødder, rå96218.510.6101.516.2
Nødder, blandet nødder, tørristet, med jordnødder, tilsat salt81434.723.770.59.5
Nødder, blandet nødder, tørristet med jordnødder uden salt tilsat81434.723.770.59.5
Nødder, blandet nødder, olie stegt, med jordnødder, tilsat salt87630.423.88012.4
Nødder, blandet nødder, olie stegt, med jordnødder, uden tilsat salt87630.423.88012.4
Nødder, blandet nødder, olie stegt, uden jordnødder, uden tilsat salt88632.122.380.913.1
Nødder, blandet nødder, uden jordnødder, oliebrændt, tilsat salt88632.122.380.913.1
Nødder, pekannødder75615.21078.86.8
Nødder, pekannødder, tørristet, tilsat salt1 oz2013.82.721.11.8
Nødder, pekannødder, tørristet uden salt tilsat1 oz2013.82.721.11.8
Nødder, pekannødder, olie stegt, tilsat salt78714.310.182.88
Nødder, pekannødder, olie stegt uden salt tilsat78714.310.182.88
Nødder, pilinødder-kanarytree, tørret8634.81395.537.4
Nødder, fyr nødder, tørret90917.718.592.46.6
Nødder, fyr nødder, pinyon, tørret1785.53.317.32.7
Nødder, pistacie nødder, tørristet, tilsat salt69632.826.256.36.8
Nødder, pistacie nødder, tørristet, uden tilsat salt70033.926.256.36.8
Nødder, pistacie nødder, rå68234.325.354.56.7
Nødder, walnødder, sort, tørret77312.430.173.84.2
Nødder, walnødder, engelsk76616.117.876.47.2


Se videoen: PROTEIN FLUFF 3 INGREDIENSER 130 KCAL Christinas hurtige, sunde og mega lækre køkken (August 2022).